O nas


Znalazłem kiedyś na strychu domu mojego dziadka kilka zniszczonych przez czas notesów. Charakter odręcznego pisma dziadka od razu przeniósł mnie w inne czasy... czasy, w których mnie jeszcze nie było.
Na pożółkłych i poplamionych kartkach czytaliśmy o tym,  jak zakochał się w babci,  jak czekał na przyjście na świat naszych matek i ojców. Było też i o nas, i o tym, że on wybrał nam zupełnie inne imiona. Dla nas, jego wnuków, był to wzruszający wieczór - poczuliśmy się częścią jakiejś ważnej historii, którą chcieliśmy teraz pisać dalej.
Dotyk tego starego papieru, drobne rysunki wśród tekstu, skreślenia i poprawki - wszystko to było takie osobiste i prawdziwe. Chciałem to kontynuować, dopełnić własną historią - było oczywiste,  że mogę to zrobić jedynie na tak samo prawdziwym papierze.

Pracowałem w wydawnictwie kalendarzowym, gdzie od lat robiliśmy solidne kalendarze książkowe - pomyślałem więc: może wykorzystując nasze doświadczenie moglibyśmy robić dobre notesy, w których ludzie będą pisali swoją historię.  Notesy, które przetrwają próbę czasu i kiedyś staną się dla kogoś tym, czym dla mnie są te notesy ze strychu mojego dziadka.
Nie zabrakło ludzi, którzy w ten pomysł uwierzyli. Teraz my dokładamy starań, żeby dać Wam dobry notes -  Wy zapełnijcie go własną historią.

Bo historia każdego człowieka warta jest zapisania.

Szczególnie polecam serię notesów Legend - to właśnie ona została stworzona na wzór znalezionych na strychu starych notesów.

Redaktor Wydawnictwa Lucrum